Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy jak usta, oczy, czy też brwi. Jest w swojej istocie formą tatuażu, gdyż polega na wprowadzeniu pod skórę barwników naturalnych. W przypadku oczu, jest to wykonanie kreski górnej i/lub dolnej na powiece, w przypadku brwi – wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności, natomiast w przypadku ust – zaznaczenie i korekcja ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Przed zabiegiem:
makijażu powiek
Należy zadbać by skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. Osoby ze skłonnością do opuchnięć powinny przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Przed zabiegiem warto się wyspać, aby oczy były wypoczęte.
makijażu brwi
Brwi nie należy depilować przez ok. miesiąc, co pozwala na dobór odpowiedniego kształtu. Skóra powinna być dobrze nawilżona i oczyszczona. Wykonanie 1-2 zabiegów mikrodermabrazji, dzieki któremu skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona, przynosi jeszcze leprze efekty.
makijażu ust
Przed zabiegiem należy obowiązkowo przyjmować tabletki Haviran( 3 dni przed zabiegiem po 2 tabletki dziennie ) w celu uniknięcia wystąpienia opryszczki. W przypadku aktywnej opryszczki, zabieg wykonuje się 2 tygodnie po całkowitym zaleczeniu. Należy poinformować o wszelkich wykonanych wypełnieniach/ ostrzykiwaniach. Najlepiej wykonywać je po zabiegu pigmentacji. Należy zadbać wcześniej o dobre nawilżenie. Usta spierzchnięte i popękane gorzej przyjmują pigment .
Po zabiegu:
Przez kilka dni po zabiegu miejsca poddane pigmentacji trzeba traktować ze szczególną delikatnością. Skóra pod żadnym pozorem nie może być myta mydłem ani żadnymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, basenu ani solarium. Nie wolno stosować makijażu. W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić przebarwienia.
Po zagojeniu:
Nie należy opalać ani dopuszczać do zbytniego wysuszenia skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów. Po całkowitym zagojeniu następuje korekta w celu wzmocnienia pigmentu (Po upływie 3-4 tygodni).

Uwaga: Bezpośrednio po zabiegu barwa makijażu jest dość intensywna. Nie należy się tym przejmować , gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 50 % barwy wyjściowej.
Przeciwwskazania:
ciąża, hemofilia, zażywanie alkoholu/narkotyków, leki rozrzedzające krew (np. aspiryna, sterydy), leki przeciwzakrzepowe, immunosupresyjne, alergie (na barwniki, farby do włosów, znieczulenie), zaawansowana cukrzyca, anomalie skórne (znamiona i plamy), trądzik ropowiczy, czynna opryszczka, infekcja wirusowa/ bakteryjna/ grzybicza, nowotwory skóry, skłonność do keloidów, świeże blizny, przebyte lub obecne choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki, łuszczyca, stosowanie Roacutane/ pochodnych retinolu, choroby zakaźne (żóltaczka, AIDS) 24 godziny przed i około 3dni po nie wolno spożywać alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę.