Makijaż permanentny

Makijaż permanentny wykonywany w salonie SilkTouch naturalnie nasyca kolorem kontury ust, brwi i oczu, delikatnie podkreślając piękno każdej kobiety. Barwniki dobierane są do typu urody, karnacji, oprawy i koloru oczu oraz ust. Pigmenty są pochodzenia naturalnego, nie są toksyczne i nie alergizujące. Osadzone w naskórku utrzymują się w sposób widoczny ok. od 3 do 5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu.

ZABIEG:

Zabieg wykonujemy na zdrowej skórze. W przypadku opryszczki czekamy, aż ustąpi. Jeśli klientka nosi szkła kontaktowe, powinna je wyjąć przed zabiegiem. W celu zminimalizowania bólu podczas pigmentacji, stosujemy maść EMLA. Należy przyjść godzinę wcześniej przed zabiegiem, aby nałożyć preparat znieczulający. Przed makijażem ust można zastosować znieczulenie stomatologiczne. Informacja w recepcji salonu.

POWRÓT DO NORMALNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ:

Podczas zabiegu może dojść do zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęku skóry. Ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia możemy śmiało pokazać się w pracy. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny i nieuciążliwy. Bardzo ważna jest systematyczna pielęgnacja preparatami, polecanymi niżej.

EFEKT:

Bezpośrednio po zabiegu kolor jest bardzo intensywny. W ciągu 4-5 dni po zabiegu barwnik złuszcza się i makijaż permanentny blednie o ok. 50%. Dlatego po upływie około miesiąca po zabiegu należy obowiązkowo skorzystać z uzupełnienia w celu nasycenia koloru i utrwalenia rezultatów. Pierwsze uzupełnienie jest bezpłatne.

Jeżeli w ciągu 3-5 lat barwnik nie będzie uzupełniany, to po tym czasie wraz z łuszczeniem się naskórka barwnik wyłuszczy się i pozostanie tylko delikatny zarys makijażu. Dlatego, aby utrzymać intensywność i świeżość koloru należy uzupełniać barwnik średnio raz w roku.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:
 • USTA: w pierwszym dniu po zabiegu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Opłukanie ust po każdym posiłku, aby usunąć resztki soli i kwasów z pożywienia. Nie stosowanie (przez cały czas gojenia się ust) pomadek i błyszczyków używanych do tej pory, ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki.
 • OCZY: w pierwszym dniu po zabiegu można zakraplać sól fizjologiczną. Przez 3 dni po zabiegu nie zaleca się: noszenia szkieł kontaktowych, tuszowania rzęs malowania powiek ze względu na infekcję brzegów powiek.
 • OCZY, USTA, BRWI : w pierwszym dniu po zabiegu, aby usunąć opuchliznę można stosować zimne okłady. Np. kostki lodu lub schłodzoną maskę żelową zawinąć w kilka chusteczek higienicznych i przyłożyć na opuchnięte miejsca. Nigdy bezpośrednio na skórę!!!
  Przez 4 dni po zabiegu skórę myjemy wodą lub delikatnym tonikiem.
  Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu.
  Przez 6 tygodni nie należy eksponować twarzy na słońcu.
 • Nie należy: drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów. Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z filtrem.
 • Pierwsze dwa dni TRIBIOTYK, pozostałe dni do uzupełnienia BEPANTHEN maść. Jak najczęściej. Nawet do ośmiu razy na dobę. Zawsze nakładamy preparat patyczkiem do pielęgnacji uszu. Nigdy palcem! Powyższa pielęgnacja obowiązuje również po uzupełnieniu.
PRZECIWWSKAZANIA:
 • Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego są: ciąża oraz okres karmienia, infekcje, brak krzepliwości krwi, cukrzyca, hemofilia. Przy wszystkich chorobach typu łuszczyca czy bielactwo klientka powinna swą decyzje skonsultować z lekarzem. W przypadku zażywania leków sterydowych najczęściej nie występują powikłania, lecz makijaż może się nie utrwalić.
 • Trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po nim wskazana jest profilaktyka wysiewu opryszczki, czyli przyjmowanie doustnie leku przeciwwirusowego zapisywanego przez lekarza. Podobnie postępujemy przy korektach. Dotyczy to także osób, które nigdy opryszczki nie miały.
 • Kilka dni po zabiegu skóra w miejscu makijażu nie powinna być myta mydłem. Natomiast usta 3 – 4 dni po zabiegu powinny być często natłuszczane. Najlepiej sprawdza się bezbarwna wazelina kosmetyczna. W okresie do miesiąca nadal zwracamy uwagę na pielęgnacje ust, by złuszczony naskórek mógł się odbudować.
 • Po zabiegu nie powinno się przez miesiąc opalać, ani na słońcu, ani w solarium